DEPILACJA LASEROWA

Jeśli masz już dosyć szybko odrastających włosów i ciągle pojawiających się podrażnień po golarce, dobrze trafiłaś.

Diodowy laser Light Sheer to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Wystarczy kilka sesji aby usunąć 80-90% włosów. Potem wystarczą pojedyncze zabiegi przypominające raz na jakiś czas. Light Sheer usuwa owłosienie w oparciu o selektywną fototermolizę. Na czym to polega? Każdy mieszek włosowy i zawarta w nim melanina przyciąga światło lasera, które następnie zamieniane jest na ciepło niszczące elementy włosa, odpowiadające za jego wzrost.

Uśmiechnięta kobieta na plaży pokazująca idealnie wydepilowane pachy.

Czy zabieg laserem Light Sheer jest bolesny?

Publikacje medyczne określają stopień bolesności depilacji z użyciem lasera diodowego Light Sheer jako 3 w skali od 1 do 10 (gdzie 1 to zabieg bezbolesny). My uważamy, że ból jest kwestią bardzo indywidualną. U niektórych depilacja może być ledwo odczuwalna, u innych ból może być bardziej nasilony, szczególnie gdy mamy do czynienia z ciemniejszą karnacją i grubszymi włosami, zawierającymi większe ilości melaniny. Głowica lasera Light Sheer jest wyposażona w chłodzącą końcówkę, która zmniejsza bolesność zabiegu. Paniom, które mimo wszystko bardzo obawiają się bólu podczas zabiegu depilacji, polecamy wcześniejsze potraktowanie skóry maścią znieczulającą. 

Jak należy przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Na depilację laserową nie powinniśmy decydować się kiedy jesteśmy opalone. Jakie to ma znaczenie? Przede wszystkim laser stosowany na opaloną skórę nie będzie tak skuteczny. Laser działa na melaninę zawartą w cebulkach naszych włosów. Im bardziej opalona skóra tym większe ryzyko, że laser zamiast do cebulki włosa, dotrze wcześniej do melaniny znajdującej się w opalonej skórze, zatrzymując się tam częściowo. Warto więc zrezygnować z opalania co najmniej na 4 do 6 tygodni przed zaplanowanym zabiegiem. Pamiętajmy również aby nie stosować żadnych samoopalaczy w okresie krótko poprzedzającym depilację laserową.

Przynajmniej na 3-4 tygodnie przed zabiegiem, nie powinnyśmy również depilować włosów. Mamy tu na myśli każdy zabieg depilacji gdzie następuje wyrywanie włosów z cebulką, a więc odpada pęseta, depilator, depilacja woskiem czy pastą cukrową. Włosy można oczywiście golić.

Wszelkie światłouczulające zioła odstawiamy na około tydzień przed zabiegiem. Do ziół takich należą: dziurawiec, nagietek, krwawnik czy bardzo popularna herbatka odchudzająca ‘Figura’.

Pamiętajmy również, aby dzień wcześniej zgolić włosy z obszaru który będzie poddawany depilacji laserowej.

Kobieta siedząca na sofie w skarpetkach i swetrze pokazująca idealnie wydepilowane laserem nogi.

Czy są jakieś wskazania po zabiegu depilacji laserowej?

Tego samego dnia, w którym został wykonany zabieg, zrezygnujmy z wysiłku fizycznego. Starajmy się również delikatnie traktować skórę która została poddana depilacji. Nie trzemy, nie drapiemy, nie bierzemy zbyt gorącego prysznica. Do okolo 2 tygodni po zabiegu należy również zrezygnować z opalania.

Jakie są przeciwskazania do depilacji laserowej?

Z depilacji laserowej nie mogą korzystać kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Nie powinny z niej także korzystać osoby zmagające się z różnymi chorobami skóry jak na przykład łuszczyca, bielactwo czy też zapaleniami wirusowymi jak opryszczka. Kolejnym przeciwskazaniem do depilacji laserowej są już wspomniane wcześniej zioła światłouczulające. Oprócz nich wszelkie ziołowe leki światłouczulające oraz terapia hormonalna.

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowa na laser skorzystaj z oferowanych przez nas zabiegów depilacji woskiem lub pastą cukrową.

Uśmiechnięta kobieta na plaży pokazująca idealnie wydepilowane pachy.
Kobieta siedząca na sofie w skarpetkach i swetrze pokazująca idealnie wydepilowane laserem nogi.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego gabinetu kosmetyczno-podologicznego!

pon-pt: 08:00 – 19:00
sob-nd: nieczynne

ul. Wyzwolenia 15a/2
10-105 Olsztyn

+48 531 918 273
martszul1@wp.pl

© 2019 Biutique
Website by YOUMEDIGITAL
Mapa strony
Ciasteczka