DEPILACJA WOSKIEM I PASTĄ CUKROWĄ

W naszej ofercie posiadamy 2 rodzaje depilacji manualnej:

  • Depilacja woskiem
  • Depilacja pastą cukrową

Czym różni się technika depilacji pastą cukrową od woskowania i jaką metodę wybrać? Która z tych metod jest bardziej skuteczna, a która mniej bolesna?

Są to tylko niektóre z pytań zadawanych nam przez nasze klientki. Postaramy się więc chociaż trochę przybliżyć wam tajniki depilacji.

Depilacja Woskiem

Depilacja woskiem jest jedną z najbardziej znanych form depilacji i prawie każda kobieta, chociaż raz w życiu miała z nią do czynienia. Depilacja woskiem jest metodą szybką i skuteczną. Pomimo tego, iż może być czasem bolesna, wciąż cieszy się dużym powodzeniem wśród naszych klientek.

Jak przebiega depilacja woskiem?

Ciepły, płynny wosk jest nakładany na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Następnie przyklejamy do wosku pasek fizelinowy i zrywamy go szybkim ruchem, w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.

Jak długo utrzymują sie efekty depilacji przy użyciu wosku?

W zależności od fazy wzrostu włosa, depilacja woskiem jest w stanie nawet na 4 tygodnie zapewnić nam gładką skórę. Depilacja woskiem jest również dokładniejsza niż pastą cukrową i pozwala na usunięcie około 90% włosków z depilowanego obszaru.

Depilacja nóg woskiem.

Czy depilacja woskiem bardzo boli?

Depilacja woskiem jest bardziej bolesna niż depilacja pastą cukrową. Główną przyczyną jest tutaj to, iż wosk osadza się na skórze i ją napina. Przy szybkim energicznym oderwaniu paska fizelinowego, mogą też powstawać podrażnienia.

Jakie są przeciwskazania do depilacji woskiem?

Depilacja woskiem, mimo, że skuteczna nie jest dla każdego. Osoby z rozszerzonymi naczynkami, żylakami, słabą krzepliwością krwi, chorobami skóry takimi jak na przykład łuszczyca powinny zrezygnować z zabiegu.

Depilacja nóg woskiem.
Płynny wosk do depilacji.
Pasta cukrowa do depilacji.

Depilacja Pastą Cukrową

Depilacja pastą cukrową jest jedną z najstarszych technik depilacji, stosowaną jeszcze w starożytnym Egipcie i na Bliskim Wschodzie. Pasta cukrowa jest produktem naturalnym. Jej składnikami są cukier, woda, ekstrakt z cytryny, czasem też dodawane są olejki eteryczne. Ze względu na to iż pasta cukrowa nie ma w składzie zbyt wielu substancji, które mogłyby spowodować podrażnienie, zabieg depilacji cukrowej jest odpowiedni dla posiadaczek skóry wrażliwej, naczynkowej oraz skłonnej do alergii.

Płynny wosk do depilacji.

Jak przebiega depilacja pastą cukrową?

Pasta nakładana jest pod włos, następnie szybkim ruchem zrywa się ją w kierunku zgodnym ze wzrostem włosa. Dzięki tem skóra jest mniej podrażniona, a zabieg mniej bolesny. Tą samą pastę ugniata się i ponownie używa na kolejnych partiach skóry.

Jak długo utrzymują sie efekty depilacji cukrowej?

W zależności od fazy wzrostu włosa, depilacja pastą cukrową jest w stanie zapewnić gładką skórę do około 3 tygodni.

Czy depilacja pastą cukrową boli?

Depilacja pastą cukrową jest zdecydowane mniej bolesna niż woskowanie. Ogromny wpływ ma na to fakt, iż pasta cukrowa przykleja się tylko do włosków, nie napina i nie ciągnie skóry. Również technika wykonywania depilacji – zrywanie pasty zgodnie ze wzrostem włosa – zmniejsza podrażnienia.

Jakie są przeciwskazania do depilacji pastą cukrową?

Pozdrażnienia, drobne rany i choroby skóry. Odpowienia natomiast do skóry naczynkowej i bezpeczna w przypadku alergii.

Nie da się stwierdzić jednoznacznie, która z metod depilacji jest lepsza. Wszystko zależy od tego jakich efektów oczekujesz, jaki masz poziom odporności na ból i co po prostu wolisz.

Jeśli szukasz sposobu aby pozbyć się włosków raz na zawsze, zapraszamy na zabieg depilacji laserowej!

Pasta cukrowa do depilacji.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego gabinetu kosmetyczno-podologicznego!

pon-pt: 08:00 – 19:00
sob-nd: nieczynne

ul. Wyzwolenia 15a/2
10-105 Olsztyn

+48 531 918 273
martszul1@wp.pl

© 2019 Biutique
Website by YOUMEDIGITAL
Mapa strony
Ciasteczka