MEZOTERAPIA

W naszym gabinecie wykonujemy obecnie 2 rodzaje mezoterapii:

  • Mezoterapia igłowa
  • Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia to zabieg medycyny estetycznej polegający na bezpośrednim wstrzyknięciu do skóry właściwej preparatów rewitalizujących, witaminowych lub leków za pomocą drobnych i gęstych nakłuć. W naszej ofercie posiadamy obecnie mezoterapię twarzy, szyi, dekoltu i skóry głowy. Mezoterapia jest rewelacyjną metodą na odświeżenie i odmłodzenie skóry oraz znaczącą poprawę jej wyglądu przy zachowaniu bardzo naturalnego efektu.

Produkty firmy Dermaheal do wykonywania mezoterapii igłowej.

Jakie ma działanie mezoterapia?

Mezoterapia odmładza i rewitalizuje skórę. Dzięki dawce kwasu hialurynowego w połączeniu z mieszanką aktywnych substancji odżywczych, skóra staje się jędrniejsza, lepiej nawodniona, a drobne zmarszczki czy niedoskonałości znikają. Działanie mezoterapii polega na tym, iż podczas iniekcji, koktajl substancji odżywczych przenika przez barierę naskórkową i lipidową do wnętrza skóry, natychmiastowo poprawiając jej kondycję.

Jak często powinnyśmy wykonywać mezoterapię?

Stan skóry poprawia się już po pierwszym zabiegu mezoterapii, natomiast daje ona najlepsze efekty jeśli wykona się serię zabiegów. Najczęściej proponujemy serię 3-5 zabiegów co 2 tygodnie, następnie zabiegi przypominające co jakiś czas.

Czym różni się mezoterpia igłowa od mezoterapi mikroigłowej?

W naszym gabinecie oferujemy zarówno mezoterapię igłową  jak i mikroigłową. Różnią się one przede wszystkim sposobem wstrzyknięcia rewitalizujących składników aktywnych. W przypadku mezoterapii igłowej preparat wprowadzany jest manualnie (strzykawką z igłą) lub mechanicznie (pistoletem). Głębokość nakłuć wynosi 0,5 – 4 mm. Mezoterpia mikroigłowa polega na wprowadzeniu substancji odżywczych za pomocą płytszych mikronakłuć, w zakresie od 0,25 do 2,5 mm, które otwierając naskórek, pozwalają na lepsze ich wchłanianie. Zabieg może być wykonywany z wykorzystaniem urządzenia Dermapen.

Jakie są zalecenia po zabiegu mezoterapii igłowej i mikroigłowej?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być obrzęknieta i podrażniona. W zależności od miejsca gdzie został wykonany zabieg, mogą pojawić się lekkie wybroczyny. Zalecamy picie większej ilości wody niż zwykle. Do 3 dni po zabiegu zrezygnujmy z intensywnego wysiłku fizycznego. Do 7 dni po zabiegu nie peelingujemy skóry ani nie nakładamy silnych preparatów złuszczających. Unikajmy również basenu, sauny, solarium i opalania się. Pamiętajmy o ochronie przeciwsłonecznej i stosowaniu wysokich filtrów, o faktorze co najmniej 30.

Czy zabieg mezoterapii igłowej jest bolesny?

Zabieg mezoterapii igłowej może być bolesny i nieprzyjemny jak każdy zabieg z wykorzystaniem igieł, dla niektórych bardziej, dla niektórych mniej. Wiele zależy od ostrzykiwanego miejsca, ale też od poziomu odporności na ból. Na życzenie klienta przed zabiegiem nakładamy krem znieczulający.

Zabieg mezoterapii igłowej.
Produkty firmy Dermaheal do wykonywania mezoterapii igłowej.
Zabieg mezoterapii igłowej.
Produkty firmy Dermaheal z kwasem hialurynowym do wykonywania mezoterapii igłowej .

Czy mezoterapia skóry głowy jest skuteczna?

Mezoterapia skóry głowy polega na wprowadzeniu skoncentrowanego preparatu, pobudzającego wzrost włosów i hamującego ich wypadanie, w skórę głowy za pomocą gęstych nakłuć. Zabieg ten pobudza krążenie krwi, przyspiesza rewitalizację mieszków włosowych, tym samym pobudzając ich wzrost. Wypadanie włosów zmniejsza się znacznie już po pierwszym zabiegu,  natomiast zagęszczenie i odrastanie nowych włosów jest widoczne po kolejnych zabiegach.

Jak długo utrzymuje się efekt po mezoterapii igłowej?

Efekt mezoterapii po zastosowaniu zalecanej serii zabiegów może utrzymać się nawet do 1,5 roku. Na wynik ten ma jednak wpływ wiele innych czynników, takich jak zbilansowana dieta, zdrowy tryb życia i odpowiednia pielęgnacja skóry.

Jakie są przeciwskaznia do mezoterapii?

Przeciwskazaniami do zabiegu mezoterapii są wszelkie choroby i grzybice skóry, stany zapalne, aktywna opryszczka, trądzik. Zabiegów mezoterapii igłowej nie przeprowadza się również w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowa na mezoterapię, spróbuj rewelacyjnych zabiegów odżywczo-regenerujących na skórę Rejuvi!

Produkty firmy Dermaheal z kwasem hialurynowym do wykonywania mezoterapii igłowej .

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego gabinetu kosmetyczno-podologicznego!

pon-pt: 08:00 – 19:00
sob-nd: nieczynne

ul. Wyzwolenia 15a/2
10-105 Olsztyn

+48 531 918 273
martszul1@wp.pl

© 2019 Biutique
Mapa strony
Ciasteczka