OCZYSZCZANIE TWARZY

W naszej ofercie, w ramach oczyszczania twarzy, posiadamy:

  • Oczyszczanie manualne
  • Usuwanie prosaków
  • Mikrodermabrazja korundowa (AHA+maska)
  • Peeling chemiczne
Oczyszczanie twarzy jest jednym z tych zabiegów kosmetycznych, które pozytywnie wpłyną na każdy rodzaj skóry. Ma ono na celu przede wszystkim usunąć wszelkie niedoskonałości skóry, oczyścić ją ze zrogowaciałego naskórka i pozostawić cerę czystą i świeżą. Profesjonalne oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym jest doskonałą metodą wspomagającą i przyspieszającą leczenie trądziku pospolitego. Ale nie tylko. Zabieg ten jest polecany również osobom z cera suchą, poszarzałą, potrzebującą odświeżenia.

Oczyszczanie manualne

Manualne oczyszczanie twarzy jest przeznaczone przede wszystkim dla osób, które posiadają tłustą, mieszaną, zanieczyszczoną cerę ze skłonnościami do wągrów i zaskórników. Osoby borykające się z różnego rodzaju wypryskami, prosakami, kaszakami również powinny skorzystać z zabiegu.

Jak wygląda manualne oczyszczanie twarzy?

Zabieg polega na ręcznym usunięciu wszelkich niedoskonałości i zanieczyszczeń. Rozpoczyna się dokładnym demakijażem skóry przy użyciu specjalistycznych preparatów. Następnie po stonizowaniu skóry i zastosowaniu peelingu, kosmetyczka nakłada na twarz specjalną maskę/krem, mającą na celu spulchnienie skóry i rozmiękczenie naskórka. Kolejnym etapem jest już ręczne usuwanie zanieczyszczeń. Kosmetyczka poprzez uciskanie skóry rozpoczyna usuwanie zaskórników, wyprysków i wszelkich niedoskonałości. Ostatnim krokiem manualnego oczyszczania twarzy jest nałożenie maski łagodzącej.

Skóra po manualnym oczyszczaniu może być podrażniona i zaczerwieniona.

Usuwanie prosaków

Prosaki to drobne zmiany skórne o zabarwieniu białym lub żółtawym, często mylone z kaszakami. Najczęściej występują w okolicach oczu, nosa, na czole i na skroniach. Są twarde i ciężko je usunąć. Prosaki nie są chorobą lecz raczej defektem kosmetycznym, dlatego większość osób chce się ich po prostu pozbyć.

Skąd biorą się prosaki?

Prosaki są przypadłością wieku niemowlęcego. Pojawiają się u niemowlaków, wtedy kiedy jeszcze gruczoły łojowe nie są w pełni dojrzałe i znikają samoistnie po jakimś czasie. U dorosłych prosaki niestety same już nie znikają. Część lekarzy sugeruje, że prosaki mogą być uwarunkowane genetycznie, gdyż występują najczęściej u osób, których członkowie rodziny zmagają się z podobnym problemem.

Jak usunąć prosaki?

W naszym gabinecie usuwamy prosaki poprzez nakłucia ich sterylną igłą i manualne oczyszczenie nagromadzonego sebum. Proces ten jest bezbolesny i nie potrzeba znieczulenia miejscowego. Pamiętajmy aby nie usuwać prosaków samemu w ten sposób w domu. Może to doprowadzić do zakażenia lub infekcji a nawet rozprzestrzenienia się prosaków.

Produkty do gruboziarnistego peelingu.
Produkty do gruboziarnistego peelingu.

Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja korundowa to zabieg kosmetyczny polegający na mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia, wyposażonego w głowicę pokrytą kryształkami korundu (wodorotlenku glinu). Wypychane pod ciśnieniem kryształki z dużą prędkością uderzają w skórę, złuszczając martwy naskórek.

Podczas mikrodermabrazji korundowej następuje intensywne oczyszczenie i pobudzenie skóry. Zabieg ten nie tylko złuszcza, ale również dotlenia i wzmacnia skórę. Mikrodermabrazja poprawia ukrwienie skóry, stymuluje produkcję kolagenu, pozwalając na spłycenie zmarszczek, redukcję niedoskonałości, przebarwień, a nawet małych blizn.

W naszym gabinecie mikrodermabrazję najczęściej łączymy z kwasami AHA i dowolną maską dla wzmocnienia efektów końcowych. Dowiedz się więcej na temat mikrodermabrazji korundowej.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne są jednymi z najbardziej popularnych nieinwazyjnych zabiegów kosmetyki medycznej. Zabiegi te polegają na kontrolowanym złuszczaniu warstw naskórka, przyspieszając odnowę komórkową. Peelingi działają pobudzająco na skórę właściwą, stymulując produkcję elastyny i kolagenu, w wyniku czego skóra wygląda zdrowiej, staje się bardziej nawilżona, przebarwienia i drobne zmarszczki są mniej widoczne. Peelingi są też jednym ze sposobów oczyszczania twarzy, metodą wspomagającego leczenie trądziku. Dowiedz się więcej na temat peelingów chemicznych.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego gabinetu kosmetyczno-podologicznego!

pon-pt: 08:00 – 19:00
sob-nd: nieczynne

ul. Wyzwolenia 15a/2
10-105 Olsztyn

+48 531 918 273
martszul1@wp.pl

© 2019 Biutique
Website by YOUMEDIGITAL
Mapa strony
Ciasteczka