PEELINGI CHEMICZNE

W naszej ofercie posiadamy peelingi chemiczne opierające się na:

 • Kwas salicylowy (Stężenia: 10%, 20%, 30%)
 • Kwas pirogronowy (Stężenia: 45%, 55%, 65%)
 • Kwas azelainowy
 • Kwas glikolowy
 • Kwas laktobionowy
 • Kwas mlekowy
 • Kwas migdałowy

Peelingi chemiczne są jednymi z najbardziej popularnych nieinwazyjnych zabiegów kosmetyki medycznej. Zabiegi te polegają na kontrolowanym złuszczaniu warstw naskórka, przyspieszając odnowę komórkową. Peelingi działają pobudzająco na skórę właściwą, stymulując produkcję elastyny i kolagenu, w wyniku czego skóra wygląda zdrowiej, staje się bardziej nawilżona, przebarwienia i drobne zmarszczki są mniej widoczne.

Peelingi chemiczne zalecane są w przypadku:

 • Pierwsze oznaki starzenia się skóry
 • Utrata jędrności skóry
 • Zmarszczki
 • Plamy pigmentacyjne (piegi, przebarwienia posłoneczne, hormonalne, plamy starcze)
 • Różne rodzaje trądziku
 • Rozszerzone pory, skóra tłusta
 • Suchość i wiotkość skóry
 • Blizny
 • Rozstępy

Istnieje wiele rodzajów peelingów chemicznych. Różnią się one stężeniem kwasu i głębokością złuszczania.

Produkty Peel Mission - Kwas salycilowy Anti Acne do peelingu chemicznego.

Kwas salicylowy (Stężenia: 10%, 20%, 30%)

Działanie: przeciwzapalne i antybakteryjne, redukcja trądziku zapalnego, zmniejszenie porów i oczyszczenie zaskórników, redukcja w wydzielaniu sebum przez skórę, zmniejszenie blizn i przebarwień potrądzikowych. Kwas salicylowy zapobiega również tworzeniu sie nowych wyprysków i wspomaga eliminację bakterii acne odpowiedzialnych za powstawanie trądziku.

Kwas pirogronowy (Stężenia: 45%, 55%, 65%)

Działanie: przeciwzapalne i antybakteryjne, redukcja trądziku zaskórnikowego, eliminacja drobnych podskórnych grudek i wągrów, redukcja zaskórników i stanów zapalnych jak również ograniczanie powstawania nowych. Kwas pirogronowy posiada również działanie sebostatyczne regulując wydzielanie sebum przez skórę.

Kwas azelainowy

Działanie: przeciwzapalne, antybakteryjne i antyoksydacyjne, redukcja trądziku różowatego. Kwas azelainowy hamuje powstawanie wolnych rodników tlenowych przez co stanowi korzystniejszy czynnik w leczeniu trądziku różowatego w porównaniu z innymi kwasami.

Kwas glikolowy

Działanie: przeciwstarzeniowe, spłyca zmarszczki i drobne blizny, poprawia koloryt skóry, stymuluje odnowę komórkową. 

Kwas laktobionowy

Działanie: łagodzące i przeciwzapalne, regenerujące, ale również przeciwzmarszczkowe i nawilżające. Wzmacnia barierę ochronną skóry łagodząc podrażnienia, zaczerwienienia i stany zapalne. Kwas laktobionowy jest łagodniejszy w działaniu od innych kwasów i nie powoduje efektów ubocznych w postaci pieczenia, zaczerwienienia czy szczypania skóry. Nie powoduje również intensywnego złuszczania.

Kwas mlekowy

Działanie: rozjaśniające przebarwienia, nawilżające, wzmacniające i przeciwbakteryjne, spłyca zmarszczki i drobne blizny, wzmacnia i nawilża skórę, regeneruje skórę z fotouszkodzeniami, redukuje zmiany trądzikowe.

Kwas migdałowy

Działanie: oczyszczające, odkażające, antybakteryjne, spłyca drobne zmarszczki, poprawia fakturę skóry, redukuje uszkodzenia posłoneczne.

Młoda kobieta usuwająca maskę peelingującą z twarzy.
Produkty Peel Mission - Kwas salycilowy Anti Acne do peelingu chemicznego.
Młoda kobieta usuwająca maskę peelingującą z twarzy.

Jakie są wskazania po peelingu chemicznym?

Nie opalamy się przez 4 tygodnie po zabiegu. Jeśli zabieg został wykonany na twarzy, bardzo ważna jest codzienna ochrona przeciwsłoneczna i stosowanie wysokich filtrów, o faktorze co najmniej 30. Nie stosujemy kremów z AHA przez 14 dni po zabiegu. Przez 24 godziny po zabiegu, zrezygnujmy z makiajżu. Pamiętajmy również aby nie drapać złuszczającego się naskórka.

Jakie są przeciwskazania do zabiegów peelingów chemicznych?

Peelingi chemiczne najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, kiedy to zmniejszona jest ekspozycja skóry na słońce. Peelingom nie powinny poddawać się osoby ze świeżą opalenizną, alergiami skórnymi lub licznymi znamionami. Kolejnym przeciwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Zrezygnujmy również z peelingów jeśli posiadamy skłonność do powstawania bliznowców lub w dniu zabiegu zmagamy się z opryszczką.

Sprawdź również inne metody złuszczania naskórka i oczyszczania twarzy, jakie posiadamy w naszej ofercie!

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego gabinetu kosmetyczno-podologicznego!

pon-pt: 08:00 – 19:00
sob-nd: nieczynne

ul. Wyzwolenia 15a/2
10-105 Olsztyn

+48 531 918 273
martszul1@wp.pl

© 2019 Biutique
Mapa strony
Ciasteczka