KRIOTERAPIA BRODAWEK

Brodawki na stopie, potocznie zwane kurzajkami, są drobnymi grudkami powstającymi njaczęściej na skórze palców i podeszwie stopy. Wywołane są one przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Wirusem tym można zarazić się dosyć łatwo – poprzez bepośredni kontakt z nosicielem, używanie tego samego ręcznika, podczas korzystania z basenu, sauny czy solarium.  Najczęściej mamy do czynienia z brodawkami pojedynczymi i mozaikowymi.

Brodawki pojedyncze (Myrmecje) są wyraźnie wyczuwalne, wnikają głęboko w skórę powodując ból i stan zapalny. Na początku infekcji zwykle pojawia się tylko jedna brodawka, z czasem mogą pojawić się kolejne, natomiast nie więcej niż kilka brodawek. Po usunięciu brodawki pojedynczej, nawroty należą do rzadkości.

Brodawek mozaikowych może pojawić się nawet kilkanaście. Są one mniejsze i mniej wyczuwalne niż brodawki pojedyncze. Nie powodują dolegliwości bólowych natomiast posiadają skłonność do nawracania.

Krioterapia brodawek i kurzajek stóp.

Na czym polega krioterapia brodawek stóp?

Krioterapia czyli zamrażanie brodawek polega na zniszczeniu chorych tkanek poddając je działaniu bardzo niskiej temperatury. W naszym gabinecie do usunięcia brodawek wykorzystujemy system CryoAlfa. CryoAlfa jest nowoczesnym aparatem do krioterapii, pozwalającym na zniszczenie zmian patologicznych skóry przy wykorzystaniu sprężonego podtlenku azotu z temperaturą zamrażania -89 ºC podczas aplikacji. W ciągu kolejnych 24-48 godzin, w miejscu zamrożonej brodawki, uformuje się strupek, który odpadnie po koło 10-14 dniach.

Czy wymrażanie brodawek boli?

Uczucie podczas zabiegu najczęściej określane jest raczej jako ukłucie niż ból. Ból jest zresztą kwestią bardzo indywidualną. U niektórych krioterapia może być ledwo odczuwalna, u innych ból może być bardziej nasilony.

Jakie są zalecenia po zabiegu krioterapii?

Po wymrażaniu brodawek, zrezygnujmy z intensywnych ćwiczeń fizycznych do 7 dni po zabiegu. W ciągu kolejnych 2 tygodni unikamy sauny, basenu i solarium. W naszym gabinecie otrzymasz konkretne wskazówki jak postępować po zabiegu i jakie produkty stosować w celu przyspieszenia gojenia. Jakiś czas po zabiegu zalecana jest również wizyta kontrolna.

Krioterapia brodawek i kurzajek stóp.
Przyrząd firmy Cryoalfa do wymrażania brodawek i kurzajek stóp.

W naszym gabinecie podologicznym oferujemy również inne zabiegi lecznicze stóp takie jak terapia pękających piętzabieg na wrastające paznokcie czy usuwanie odcisków, nagniotków i modzeli.

Przyrząd firmy Cryoalfa do wymrażania brodawek i kurzajek stóp.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego gabinetu kosmetyczno-podologicznego!

pon-pt: 08:00 – 19:00
sob-nd: nieczynne

ul. Wyzwolenia 15a/2
10-105 Olsztyn

+48 531 918 273
martszul1@wp.pl

© 2019 Biutique
Website by YOUMEDIGITAL
Mapa strony
Ciasteczka